Проєкт ZeroWaste&ClimateFriendly у HORECA продовжує свою роботу

Члени Zero Waste Alliance Ukraine (ZWAU) з Херсона та Маріуполя розпочали роботу над проєктом «Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах ZeroWaste&ClimateFriendly для зеленого розвитку громад України», що є продовженням та масштабуванням проєкту «Впровадження принципів Zero Waste в готельно-ресторанному бізнесі України для його адаптації до вимог Паризької кліматичної угоди в умовах російського вторгнення».

Впродовж квітня-вересня 2023 дві організації-члени ZWAU: ГО Екологічні новини (м. Херсон) та ІГ Mariupol Zero Waste (м. Маріуполь), а також ГО Društvo Ekologi brez meja (Словенія) реалізовуватимуть проєкт щодо впровадження принципів “нуль відходів” і кліматично дружніх рішень  у закладах гостинності (HORECA) України.

Проєкт координують:

 • Ольга Машкова, кандидат географічних наук, доцент, голова ГО «Екологічні новини» (м. Херсон), представниця Zero Waste Alliance Ukraine, представниця Društvo Ekologi brez meja (Словенія), моб. +38(095)277-03-60 (месенджер telegram, viber, whatsup, Пн-Пт 09:00-18:00), e-mail: mashkovaolga28@gmail.com;
 • Наталія Гаєцька, голова ІГ Mariupol Zero Waste (м. Маріуполь), представниця Zero Waste Alliance Ukraine, моб. +38(067)889-09-94, +38(093)803-82-07,  e-mail: zhelnat@gmail.com.
 • Наталія Пасенко, IT-фахівчиня, членкиня правління ГО «Екологічні новини» (м. Херсон), представниця Zero Waste Alliance Ukraine,моб. +38(063)293-32-10, e-mail: n.pasenko@gmail.com;

Робота над проєктом передбачає два блоки:

Перший блок. Підвищення обізнаності та зміцнення взаємодії між владою, бізнесом та громадянським суспільством для прискорення впровадження кліматичної політики на місцевому та регіональному рівнях:

 • Робота з представниками місцевих муніципалітетів України через відділи туризму, зокрема проведення онлайн-зустрічей з представниками департаментів туризму для налагодження співпраці та сприянню залученню суб’єктів гостинності на місцевому рівні до впровадження практик пом’якшення зміни клімату та нульових відходів.
 • Розробка спільно з відділами туризму основних правил для сектору HoReCa на шляху до зменшення вуглецевого сліду.
 • Створення та просування відеороликів про попередній та поточний проєкти.
 • Презентація проєкту на першому вебінарі «Екологічні ініціативи в закладах HoReCa для повоєнної модернізації України: виклики та можливості»
 • Презентація результатів проєкту на завершальному онлайн-круглому столі «Роль закладів HoReCa в екологічній реконструкції муніципалітетів».
 • Залучення зацікавлених сторін та поширення інформації про вплив проєкту.

Другий блок. Підтримка переходу підприємств гостинності до більш кліматично нейтральних практик

 • Проведення індивідуальних консультацій для фіналістів попереднього проєкту.
 • Вивчення та адаптація словенського досвіду організації та сертифікації Zero Waste заходів.
 • Допомога обраному закладу спланувати та реалізувати свій захід відповідно до принципів Zero Waste.
 • 5 онлайн тренінгів для закладів гостинності (у формі вебінарів) з усіх регіонів України (крім Донецької, Луганської, АР Крим).
 • Практичне впровадження принципів Zero Waste & Climate Friendly в 7-10 закладах гостинності в 3-5 регіонах України (морфологічні аналізи відходів, розробка рекомендацій для закладів гостинності щодо підвищення ефективності менеджменту відходів, проведення індивідуальних консультацій).
 • Створення та публікація онлайн-посібника «Реконструкція та модернізація закладів гостинності за принципами Zero Waste & Climate Friendly як частина зеленого розвитку громад України» (практичні кейси  для закладів гостинності).
 • Виготовлення та розміщення стікерів з QR-кодами з посиланнями на Zero Waste & Climate Friendly рішеннями у закладах гостинності;

Проєкт реалізується за підтримки  Zero Waste Alliance Ukraine та Europe Climate Foundation.

За ходом проєкту та його результатами можна слідкувати на сторінці Zero Waste у HORECA.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *