Ієрархія принципів Zero Waste (Нуль Відходів) виглядає таким чином: reduce – reuse – recycle (зменшуй споживання — використовуй повторно — перероблюй). Тобто перш, ніж купляти щось, що потім потрібно буде викинути або відсортувати і здати на переробку, подумай, що ти можеш використати повторно.

Як ми працюємо над популяризацією використання багаторазового

Втілення принципів Zero Waste є важливою частиною наших зусиль задля досягнення глобальних змін. Це популяризація використання багаторазового посуду і паковання замість одноразового пластику, а також вторинна пeрeробка.

Учасники нашої ініціативи приділяють багато уваги аудиту виробників щодо забруднення довкілля пластиком, просвітницькій діяльності та роботі з місцевою владою.

Рух Break Free From Plastic

#Breakfreefromplastic — це глобальний рух, що утворився і працює заради майбутнього, вільного від забруднення пластиком. З моменту утворення у вересні 2016 року понад 1900 громадських організацій та приватних осіб з усього світу приєдналися до руху, вимагаючи значного скорочення використання одноразового пластику, та домагаючись сталих рішень кризи забруднення пластиком.

Ми поділяємо загальні цінності охорони навколишнього середовища та соціальної справедливості, які є основними в роботі на рівні громади. Ми працюємо над втіленням цілісного підходу вирішення проблеми забруднення пластиком та досягнення системних змін відповідно до принципів #breakfreefromplastic. Це означає зменшення забруднення на кожному етапі: від виробництва пластику до його утилізації, включаючи заходи зі зменшення використання побутового пластику як такого.

Кампанія We Choose Reuse

#WeChooseReuse — цe суспільна кампанія зі збільшення вторинної переробки, зменшення відходів та впровадження систем повторного використання на всіх рівнях життєвого циклу товарів: від виробництва до сервісного обслуговування, використання у домогосподарствах та утилізації.

Нам потрібно відмовитися від культури одноразового використання пластику, який забруднює планету і негативно впливає на здоров’я людей. Повторне використання — один з кроків до більш чистого майбутнього.

Що можете зробити ви

Здається, що глобальні зміни неможливі без масштабних кроків великих корпорацій і політиків, без зусиль мільйонів людей в усьому світі. Проте, зробити свій внесок у спільну справу може кожен. Вже сьогодні.

  • Використовуйте багаторазові торбинки, пляшки для води, бокси для їжі і чашки для напоїв на виніс.
  • Обирайте товари, які можна купити без паковання, запакувати у власну багаторазову тару. «Голосуйте гривнею» за магазини, які стимулюють повернення використаної тари (пластику, пляшок, тощо).
  • Сортуйте сміття і використовуйте контейнери для відходів, що підлягають вторинній переробці.

Долучайтесь!