ZERO WASTE МІСТО-КАНДИДАТ СЕРТИФІКОВАНЕ ZERO WASTE МІСТО ІНФОГРАФІКА ZERO WASTE CITIES ПРО MISSION ZERO ACADEMY

Zero Waste Cities – це програма “Zero Waste Europe”, спрямована на допомогу містам та громадам у переході до нульових відходів. Вона об’єднує європейську платформу знань для місцевих громад і організацій щодо впровадження найкращих практик, а також програму наставництва та визнання для муніципалітетів. “Zero Waste Cities” управляється спільно міжнародною організацією “Zero Waste Europe” та організаціями-членами.

Метою Програми є пришвидшення переходу до “нуль відходів” на рівні міста – особливо малих та середніх муніципалітетів – шляхом впровадження актуальних норм законодавства ЄС та стратегій “нуль відходів” на основі моделей, орієнтованих на громадян. Це призведе до істотного зменшення утворення відходів та збільшення роздільного збору та переробки.

Цей проект був розроблений спільно з 11 членами Zero Waste Europe, які працюють на місцевому рівні над моделями зіро-вейст, та успішно застосовуються на рівні громад.

Програма Zero Waste Cities бере активну участь у низці різних проектів по всій Європі і сприяє створенню освітніх ресурсів щодо впровадження зіро-вейсту та поширенню найкращих практик задля прискорення переходу до «нуль відходів» на місцевому рівні.

28 членів у 24 європейських країнах реалізують програму наставництва та усвідомленного управління відходами, яка наразі об’єднує майже 400 муніципалітетів. Наша мережа має досвід та спеціальні знання для впровадження центрів роздільного збору, повторного використання сировини, схем збору платежів, системи «сплачуй коли викидаєш» (PAYT), та повернення депозитів (DRS).