Mission Zero Academy – це спільнота, яка об’єднує керівників малих та середніх підприємств, осіб, які ухвалюють рішення на місцевому рівні,  та інших людей, що прагнуть запровадити ефективну стратегію поводження з відходами – zero waste – та сприяти розвитку циркулярної економіки.

MiZA – це надійний партнер для отримання досвіду та навчання. Наша система підтримки побудована на фактах,  стане вашим дороговказом на шляху до  вдосконалення в управлінні ресурсами та в реалізації практики zero waste.

 

MiZA прагне запропонувати своїм клієнтам найкращі високоякісні рішення для навчання, наставництва та сертифікації, що довели свою ефективність на практиці.   У той же час, ми надаємо сертифіковані інструменти для підвищення ефективності поводження з відходами. Зареєструвавшись у MiZA, ви знайдете широкий спектр навчальних матеріалів з питань поводження з відходами та щодо циркулярної економіки. Ви приєднаєтеся до вебінарів під керівництвом експертів, та братимете участь у практичних навчальних турах та майстер-класах.

 

Скільки часу необхідно, щоб отримати сертифікацію Zero Waste City?

З того часу, як стартувала сертифікація, ми отримуємо безліч питань як саме відбувається цей процес.

 

Тому ми взяли інтерв’ю у Mission Zero Academy та команди Zero Waste Europe, щоб відповісти на найчастіші запитання.

Сертифікація Zero Waste Cities – це стандарт, який оцінюється третьою стороною. Він складається з двох  етапів. Перший –  отримання статусу кандидата на  сертифікацію. Другий – підтвердження сертифікації місцевими муніципалітетами.  Основна мета впровадження стандарту – прискорення переходу до нуль відходів та побудова циркулярної економіки на місцевому рівні.

Серед інших переваг, отримання статусу Zero Waste Certified City може допомогти вам виконувати  вимоги  ЄС та національні  правила і рухатись ще  далі. Заощаджуйте природні та економічні ресурси з численними можливостями. Наприклад, створюйте нові робочі місця  для вашої громади та здобувайте визнання і авторитет у всьому світі.

У цьому короткому інтерв’ю Джек МакКвіббан, координатор програми Zero Waste Cities для Zero Waste Europe, розповідає скільки часу потрібно муніципалітету, щоб стати сертифікованим містом без відходів.

Скільки часу необхідно, щоб отримати сертифікацію Zero Waste City?

 

Це залежатиме від того, наскільки муніципалітет готовий пройти сертифікацію, у тому числі наскільки він підготовлений щодо наявності  даних та підтверджень, необхідних для сертифікаційного аудиту.

Муніципалітет може в будь-який час подати свою заявку, щоб стати містом-кандидатом –  Zero Waste Candidate City

Після того, як цей процес буде завершений і місто стане частиною мережі, у кожного муніципалітету є два роки для проходження аудиту і отримання підтвердженого статусу Zero Waste Certified City.

 

Звичайно,  можна  пройти  сертифікацію ще до завершення дворічного терміну з моменту підтвердження  статусу кандидата.

 

2 роки – це максимальний час, відведений на наступний крок, щоб гарантувати, що Сертифікація винагороджує реальні дії, а не лише зобов’язання.

Ми встановили цей дворічний строк, оскільки, виходячи з нашого досвіду, це достатній час для того, аби  муніципалітет затвердив  Zero Waste план і міг достатньо ефективно працювати , щоб досягти принаймні першого рівня сертифікації.

Звичайно, кожен муніципалітет розпочинає цей шлях зі своєї відправної  точки і в своєму локальному  контексті.

 

Разом з MiZA наставники з сертифікації зможуть надати муніципалітетам високоякісну підтримку та допомогти розробити і реалізувати Zero Waste план,

забезпечуючи ефективність та позитивний вплив цієї політики на місцеву громаду.

Чи підходить вам MiZA?

 

Незалежно від того, чи є ви мером, який бажає впровадити практику нульових відходів у своєму місті та отримати нашу престижну сертифікацію Zero Waste City; генеральний директор малого та середнього або великого підприємства, який зобов’язується запровадити бізнес-модель без відходів; або учасник кампанії з НУО – MiZA може допомогти вам. Ми будемо з вами на кожному кроці, поки  ви вдосконалюєте свою практику Zero Waste  і досягнете своїх цілей.