Головною метою спілки є вплив на реформування системи управління ресурсами та відходами в Україні. Цього ми можемо досягти працюючи на різних рівнях впливу, зокрема національному та місцевому. Саме тому одним із завдань спілки є аналіз законодавчих норм та напрацювання рекомендацій, які б наближали українську законодавчу та нормативну базу до принципів ієрархії системи керування відходами. В цьому розділі ви знайдете ряд аналітичних матеріалів, які допоможуть розібратись детальніше з ключовими питаннями реформи управління відходами в Україні.

Адвокаційні кампанії

Проєкт “Рамковий закон “Про управління відходами”: аналіз з перспективи відповідності принципам zero waste

Що готує для нас реформа сектору відходів: у рамках проєкту “Рамковий закон “Про управління відходами”: аналіз з перспективи відповідності принципам zero waste”  ми проаналізували рамковий закон “Про управління відходами” та дізнались, що цей закон передбачає, які має нюанси та чи відповідає євроінтеграційному курсу України.

Читаті далі

Рекомендації

Лист-рекомендація щодо внесення змін в проєкт закону “Про упаковку та відходи упаковки” від 21 квітня 2023

21 квітня 2023 року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило проєкт Закону України [...]

Результати роботи з департаментами туризму. Zero Waste & Climate Friendly рекомендації для включення в стратегії розвитку громад України

Робота з представниками органів влади — департаментами туризму, відділами культури стала важливою частиною міжнародного проєкту [...]

Правки до законопроєкту “Про упаковку та відходи упаковки”

Ми долучились до коментування законопроєкту про упаковку та відходи упаковки – це один з найважливіших [...]

Рекомендації до проєкту Постанови КМУ “Про затвердження Технічних вимог до експлуатації установок зі спалювання відходів та установок із сумісного спалювання відходів”

Ми продовжуємо активно працювати над рекомендаціями до законів та постанов. Цього разу ми розробили рекомендації [...]