Тиждень скорочення відходів — найбільша в Європі інформаційна екокампанія. Її мета — заохотити людей свідомо ставитись до ресурсів. Цінна сировина не має потрапляти на полігони чи спалюватись. Усе, що можна, варто використовувати повторно або переробити. А передусім — попередити появу відходів у побуті та на виробництві.
Офіційно європейський тиждень скорочення відходів триватиме з 18 по 26 листопада. Та ми вирішили долучитися до нього раніше та більше розповісти вам про всі важливі нюанси.
Учасники EWWR випускають тематичні статті, банери, відео, проводять вебінари та флешмоби. Суть усіх активностей можна звести до трьох дій:
Reduce — запобігати утворенню відходів;
Reuse — повторно використовувати речі та матеріали;
Recycle — віддавати на переробку.
Цьогоріч у фокусі інформаційної кампанії — відходи упаковки. Чому ж саме ця тема?
За даними Євростату, в останні роки обсяги упаковки зростають швидше, ніж фактична переробка. За 2021 рік кожен мешканець ЄС утворив близько 189 кг відходів упаковки. Це на 10 кг більше, ніж роком раніше. Найбільший темп зростання за десятиліття. Як наслідок — збільшились викиди CO2 та інших речовин, шкідливих для здоров’я населення та довкілля.
Загалом в ЄС у 2021 році зібрали 84 млн тонн відходів упаковки, з них:
- 40,3% папір і картон
- 19,0% пластик
- 18,5% скло
- 17,1% дерево
- 4,9% метал
Форма і дизайн більшості упаковок унеможливлюють переробку цих матеріалів. Подекуди упаковка взагалі ні до чого і лише займає простір. Ок, лупати пухирчасту плівку може бути своєрідним релаксом, але ж якою ціною? В Україні ж упаковка складає від третини до майже половини побутових відходів. Усе свідчить про те, що нинішніх заходів у поводженні з відходами не вистачає.
Запобігання має бути в пріоритеті
Наразі у Верховній Раді на розгляді законопроєкт «Про упаковку і відходи упаковки». Попри війну уряд розуміє необхідність змін, і який би важкий для країни не був час — втілити кращі рішення для запобігання відходів реально. Тут не обійтися без нових законів і роз’яснення основних кроків. Своєю експертизою ми готові допомогти на цьому шляху.
Що на вас чекає найближчі тижні?
Безліч пізнавального контенту. Ви дізнаєтесь:
- чого не вистачає в новому законопроєкті «Про упаковку і відходи упаковки»;
- як в ЄС хочуть переглянути чинні норми у поводженні з відходами упаковки;
- розширена відповідальність виробника — до чого готуватися бізнесу;
- як робити еко-дизайн та упаковки, придатні до переробки.
- А ще — цікаві факти та практичні поради зі зменшення відходів упаковки.
Ну що, ви з нами? Слідкуйте за нашими соціальними мережами та сайтом, щоб не пропустити нових публікацій!