Кава у своє горня зі знижкою

Брифінг від ГО «Нуль відходів».
У середу, 7 квітня, о 12:30 на проспекті Свободи, 1 («Альтернативна кава») організатори (Zero Waste Lviv) проанонсують заклади, які пропонують каву зі знижкою у горня відвідувачів. Скажуть про шкоду, яку завдає такий одноразовий посуд. В одній з кав’ярень розкажуть скільки використовують паперових склянок.
Також львів’яни поділяться досвідом купівлі напоїв у свою тару.

_________________________________________________________________________

 

Подія відбувається у межах реалізації кампанії #обирайбагаторазове #WeChooseReuse про промоцію використання та підтвердження безпечності багаторазової тари, зокрема, і горняток для напоїв із собою. Більше про кампанію можете дізнатись за поиланням – https://zerowastelviv.org.ua/we-choose-reuse/

На сьогодні вже десять мереж кав’ярень та закладів харчування погодились на постійній основі надавати знижки відвідувачам, які купують напої у свої багаторазові горнята. Ця знижка може сягати до 20%. 


Такі знижки надають:

кав’ярня Papi вул. Валова, 19 – 10%

мережа «Альтернативна кава» пропонує 2 грн знижки

мережа «Чотири Чебуреки» мінусує 15% на напої та 20% на страви у власну тару 

мережа Aroma Kava – 2 грн
мережа Kredens Cafe – 10%
мережа Vegan cafe OM NOM NOM10%
кав’ярня Studio 78 вул. Героїв УПА, 78 – 10%

магазин Gelato.in.ua на вул. Янева, 19 – 10%
книгарня-кав’ярня «Старого Лева» вул. Галицька, 17 – 20%
арт-кав’ярня «Світовид» вул. Гребінки,10 дарує смаколик або сироп до кави

 

Для зручності організація Zero Waste Lviv розпочала створювати мапу з такими закладами https://zerowastelviv.org.ua/lviv-coffee-map/  До неї запрошують приєднуватись інших.  


Організатори вкотре наголошують: одноразові горнята мають всередині поліетиленову плівку, яка захищає від протікання. Через це така тара складна у переробці і не піддається компостуванню, а одноразовий посуд засмічує місто. До того ж в урни викидають разом із горням і кришки від них, і соминки, які взагалі не переробляються.

 

«Кава у своє горнятко – це добра справа на користь довкілля, яку може зробити кожен: і кав’ярня, заохотивши клієнтів знижкою чи бонусом, і споживач взявши своє горнятко. Зібравши на одній мапі кав’ярні, ми ж хочемо заохотити якомога більше містян та кав’ярень долучитись до руху #обирай багаторазове», – говорить Ірина Миронова голова ГО «Нуль відходів».

 

Важливим аспектом під час пандемії є також безпека та захист від передавання вірусу: європейські вчені з Федерального інституту оцінювання ризиків (ФІОР, Німеччина) дослідили, що багаторазові засоби не є більш небезпечними, ніж одноразові. Відповідно, користуватись як своїм горнятком, так і багаторазовим у закладах громадського харчування, не несе додаткової загрозі нашому здоров’ю. Більше про це можна почитати тут – https://zerowastelviv.org.ua/bezpeka-bahatorazovykh-horniat-v-chasi-epidemii-sars-cov-2/ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *