Контейнери розміщені в різних локаціях: аптеки, поліклініка, торговий центр, ОСББ та Екобус, щоби перевірити, куди містянам буде найзручніше приносити медичні відходи.
Відсьогодні львів’яни можуть здати протерміновані ліки на знешкодження. Для збору таких відходів у місті встановили шість стаціонарних контейнерів та два — у мобільних пунктах приймання небезпечних відходів.
Здавати ліки на знешкодження можна до 14 грудня за адресами:
-
пл. Міцкевича, 8 (аптека D.S.);
-
вул. Грінченка, 5 (аптека D.S.);
-
пр. Червоної Калини, 36 (аптека D.S., ТЦ «Шувар»);
-
вул. Кульпарківська, 226а (ТРЦ Victoria Gardens);
-
вул. Медової Печери, 1 (6-та поліклініка м. Львова);
-
на всіх стоянках Екобуса міста.
Наразі жодне місто України не має централізованої системи збору медичних відходів від мешканців. Цей пілотний проєкт громадської організації Zero Waste Lviv покаже готовність містян відсортовувати протерміновані ліки, небезпечні для довкілля.
«Після реалізації цього пілотного проєкту ми напрацюємо рекомендації для Львівської міської ради та інших громад, в який спосіб найефективніше збирати протерміновані медикаменти. Ми вже бачимо величезний запит від мешканців і хороший відгук на цю ініціативу, але в майбутньому подивимось, які локації для контейнерів та способи комунікації є найбільш ефективними», — пояснює Ірина Миронова, голова Zero Waste Lviv.
Організатори проєкту закликають мешканців перебрати домашні аптечки та принести на знешкодження перш за все:
-
антибіотики;
-
гормональні препарати;
-
протигрибкові засоби;
-
противірусні засоби;
-
протизапальні засоби;
-
антидепресанти.
Потрапляючи в довкілля, ці ліки становлять небезпеку для природи та здоров’я людей, тому їх не можна викидати в смітник чи зливати в каналізацію. Таблетки та пігулки варто здавати в блістерах, скляні флакони та ампули — запакувати, щоб не розбились при транспортуванні. Картонні коробочки та інструкції не потребують утилізації, їх краще здати на переробку.
Не приймаються шприци, медичні маски та рукавички, ртутьвмісні термометри. Останні можна здати на утилізацію в мобільні пункти прийому небезпечних відходів відходів Екобус.
Детальніше про проєкт — тут.
Партнери проєкту: Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР, Львівська міська рада, КНП «6-та міська поліклініка м. Львова», ДП «Боднарівка», Мережа аптек D.S., ТРЦ Victoria Gardens, ОСББ «Любінська дорога», Соціальний проєкт «Твій сімейний лікар».