Регламент про паковання та відходи паковання набув чинності у країнах Європейського Союзу🎉

Наші колеги з Rethink Plastic, Zero Waste Europe, Break Free From Plastic та з інших організацій напрацювали дорожню карта для національних та місцевих урядів для скорочення рекордних рівнів відходів паковання.

Яку інформацію ви можете знайти у дорожній карті?🧐

  • про взаємодію Регламенту з іншими важливими національними та союзними нормативно-правовими актами, такими як, до прикладу, Single Use Plastic Detective, Regulation on the registration, evaluation, authorisation and restriction of chemicals (REACH).
  • про простір для односторонніх дій держав членів Європейського Союзу.
  • про заходи щодо зменшення кількості відходів паковання, до прикладу, шляхом впровадження систем повторного використання та повторно наповнення.
  • про речовини, що викликають занепокоєння. До слова, PPWR вводить заборону на використання будь-яких PFAS в пакуванні харчових продуктів (застосовується з 12 серпня 2026 року). 
  • про забруднення мікропластиком та що державам з цим робити.
  • про переробку та вміст вторинної сировини у новому пакованні. PPWR вимагає, щоб все паковання, яке потрапляє на ринок ЄС, було придатне до вторинної переробки, але деталі, пов’язані з цим, ще мають бути визначені в імплементаційному законодавстві.

Запрошуємо вас читати дорожню карту українською мовою за посиланням

Дорожню карту англійською мовою читати тут

Нагадуємо, що законопроєкт “Про паковання та відходи паковання” також має врахувати положення Регламент про паковання та відходи паковання. Регламент замінив Директиву про паковання та відходи паковання, яка не впоралася зі своїм основним завданням – зменшення кількості відходів паковання. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *