Рекомендації для органів державної влади щодо сприяння громадам у впровадженні роздільного збору біовідходів

Відповідно до Національного плану управління відходами до 2033 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2024р. No 1353-р, в Україні “із утворених видів відходів більше половини становлять біовідходи, а саме: відходи харчових продуктів або відходи харчової промисловості, відходи від зелених насаджень, які здатні до анаеробного чи аеробного розкладання”.

При цьому біовідходи в Україні зазвичай захоронюються на полігонах або викидаються разом з іншими побутовими відходами на сміттєзвалища, а практика компостування чи використання біовідходів для виробництва біогазу не є широко розповсюдженою.

Неправильне управління біовідходами спричиняє забруднення ґрунтів, водних ресурсів та повітря. Зокрема, при розкладанні біовідходів на полігонах і сміттєзвалищах утворюється метан, що негативно впливає на клімат. Також неналежне управління біовідходами може стати джерелом поширення шкідливих мікроорганізмів та патогенів, що збільшує ризик виникнення інфекційних захворювань. Отже, з метою збереження екосистем і пом’якшення наслідків зміни клімату в Україні необхідно створити систему управління біовідходами, яка відповідатиме вимогам законодавства і найкращим практикам. 

Саме тому експертки громадської спілки “Український Альянс Нуль Відходів” розробили Рекомендації для органів державної влади щодо сприяння громадам у впровадженні роздільного збору біовідходів. Запрошуємо експертів та експерток, представників та представниць державної та місцевої влади, а також громадськість ознайомитись з рекомендаціями та активно впроваджувати рішення, які зменшують кількість відходів, унеможливлюють ризики забруднення та зменшують негативний вплив на довкілля.

Рекомендації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *