62 громади-учасниці проєкту “Кращі практики управління біовідходами в малих громадах України” завершили курс тренінгів з розробки місцевих планів управління біовідходами.
Курс навчання розробила і провела Іванова Вікторія – кандидат економічних наук, доцент катедри раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища Маріупольського державного університету, співавтор «Дорожньої карти управління біовідходами в малих громадах України». Іванова Вікторія також пройшла навчання у ШКОЛІ МУНІЦИПАЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ВІДХОДІВ, яку ГО «Еколтава» впроваджувала в рамках проєкту «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Представники громад прослухали лекцій, які вже доступні дляя перегляду кожному за посиланням https://www.youtube.com/@ecolognews, на такі теми:
🔶Реформа управління відходами в Україні. Планування управління біовідходами на місцевому рівні.
🔷Оцінка сучасного стану управління біовідходами в громаді. Дослідження морфологічного складу побутових відходів.
🔶Вибір видів та методів компостування у громаді.
🔷Централізоване та децентралізоване компостування у громаді. Фінансово – економічне забезпечення системи управління біовідходами.
🔶Необхідність комунікації з населенням та суб’єктами утворення відходами.
Завдяки отриманим знанням громади-учасниці проєкту проаналізували ситуацію з відходами у своїх громадах: порахували обсяги органіки, оцінили стан полігонів, провели громадські обговорення та зібрали ідеї від місцевих мешканців.
Робота над місцевими планами потребувала багато часу та зусиль, залучення до процесу різнопрофільних спеціалістів та і мешканців громад в цілому. І ті, хто найкраще впорався з “домашнім завданням” – створенням плану поводження з біовідходами для своєї громади, продовжують участь у проєкті.
Наводимо перелік громад, які будуть учасниками проєкту надалі:
- Підволочиська селищна територіальна громада
- Менська міська територіальна громада
- Красносільська об’єднана територіальна громада
- Корецька міська територіальна громада
- Коблівська територіальна громада
- Глодоська сільська територіальна громада
- Гірська сільська територіальна громада
- Вінницько-Хутірський старостинський округ
- Болехівська територіальна громада
- Білогородська сільська територіальна громада
Нагадаємо, що попереду на учасників чекають:
🎯Індивідуальні консультації експерта для фіналізації розробки індивідуального плану управління біовідходами перед його затвердження місцевим органом влади.
🎯Участі у тренінгу з комунікації, на якому громади матимуть змогу розробити комунікаційну стратегію впровадження практик роздільного збору біовідходів в громадах.
🎯Участь у навчальному візиті до громад України, які досягли успіху в сфері управління відходами.
Проєкт «Кращі практики управління біовідходами в малих громадах України» реалізується з грудня 2024 до липня 2025 року ГО Екологічні новини (м. Херсон) за підтримки Zero Waste Alliance Ukraine, Zero Waste Europe та Europe Climate Foundation.